• VÝCHOVNÝ KONCERT ,,Pesnička je liek"

• 16.1.2018 sa konal výchovný koncert p. Viktora Guľváša. Program bol plný pesničiek s jednoduchými, veselými a ľahko zapamätateľnými textami a zároveň rytmickými a chytľavými melódiami. Deti sa zážitkovou formou učili napr. počítať a dokonca aj cudzie jazyky. Všetky pesničky sú súčasťou CD, ktoré môžete deťom objednať a  zakúpiť v našej škole.

• VIANOČNÉ PRÁZDNINY

• V čase od 23. decembra 2017 do 5.1. 2018 budú vianočné prázdniny. Vyučovanie začne 8.1.2018. Prevádzka MŠ i ŠJ bude v tomto čase prerušená.       Prajeme všetkým príjemné prežitie vianočných sviatkov, veľa zdravia, šťastia a pokoja v kruhu najbližších.

• Šaliansky Maťko

• Školského kola súťaže v prednese slovenskej povesti sa zúčastnili žiaci 2. - 4. roč. Pochvalné uznanie za prednes si odniesli žiaci 2. roč. Martin Fúra, Vladimír Kubačka a Nela Buvalová.

• Z rozprávky do rozprávky

• V stredu 13.12. 2017 sa žiaci ZŠ a predškoláci z MŠ zúčastnili divadelného predstavenia v Žiline. Bábkové predstavenie Z rozprávky do rozprávky potešilo všetkých zúčastnených.

• VIANOČNÁ DETSKÁ BURZA

• Máte hračky a detské knihy, ktoré už nepotrebujete?

Prineste ich do školy na detskú burzu, ktorá sa uskutoční od 11.12. 2017. Za symbolickú cenu si môžete kúpiť darčeky pod vianočný stromček a potešiť svojich blízkych.

• STRETNUTIE S MIKULÁŠOM

• V stredu 6.12. o 16.00 hod sa v KULTÚRNOM A AGROTURISTICKOM CENTRE v Stankovanoch uskutoční STRETNUTIE S MIKULÁŠOM. Kultúrny program pripravili deti MŠ a žiaci ZŠ so svojimi učiteľmi.

• JESEŇ V ZŠ A MŠ

• Jeseň onedlho odovzdá svoje žezlo zime. Ako naše deťúrence prežívajú v škole a škôlke toto farebné ročné obdobie si môžete pozrieť v našom fotoalbume. Jeseň v MŠ a ZŠ je naozaj veľmi aktívna a tvorivá.

• Deň dôchodcov

• 22.10.2017 sa v KD uskutočnilo vystúpenie detí našej MŠ a ZŠ ku Dňu dôchodcov. Naše deťúrence svojim kultúrnym programom chceli prejaviť svojim starým rodičom  lásku a odovzdať im malé darčeky, ktoré  vyrobili. Veríme, že sa vystúpenie páčilo a aj v mene zamestnancov ZŠ s MŠ prajeme  starým rodičom naších detí VŠETKO NAJLEPŠIE! Fotočky z vystúpenia si môžete pozrieť vo fotoalbume.

• Vyhodnotenie zberu papiera

• Zber papiera sa úspešne skončil. Deti a ich rodinky spoločne vyzbierali 1132,8 kg. Nezaháľali sme ani v škole a v rámci nášho environmentálneho projektu sme vyzbierali takmer 60 kg papiera. Na prvom mieste sa umiestnila naša prváčka Martinka Zrníková a jej rodinka. Vyzbierali 165 kg papiera. Poďakovanie však patrí všetkým, lebo naša školička nezíska len peniažky na skvalitnenie výučby, ale spoločne sme urobili niečo pre našu prírodu. Fotky vo fotoalbume.

• ZBER PARIERA

• POZOR SÚŤAŽ! Veľkí aj malí zberači a celé rodinky zapojte sa do súťaže v zbere papiera. Do školy doneste zviazané a odvážené balíky (okrem kartónu) s menom dieťaťa a najlepší zberač získa sladkú odmenu. Zber bude prebiehať od 2.10. - 10.10. 2017 v ZŠ.

• RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• Vážení rodičia. Srdečne Vás pozývame na plenárne rodičovské združenie rodičov detí MŠ a ZŠ, ktoré sa bude konať  12.09 2017 v budove ZŠ o 16:00h.

• OZNAM pre deti a rodičov

• Prázdniny sa končia. Brána našej školy sa otvorí 4.9. 2017. Slávnostné zahájenie šk. roku sa uskutoční o 9:00hod. na školskom dvore. V prípade zlého počasia v telocvični ZŠ. MŠ bude v prevádzke od 4.9.2017 (6:30 - 16:00). ŠKD bude v prevádzke od 5.9.2017 (11:30-16:00). Školská jedáleň bude v prevádzke pre deti MŠ od 4.9.2017 a pre žiakov ZŠ od 5.9.2017. TEŠÍME SA NA VÁS!

• ŠKOLSKÝ ROK SA SKONČIL

• Školský rok 2016/2017 sa skončil. Tretiaci a štvrtáci v jeho závere absolvovali plavecký kurz, predškoláci sa rozlúčili so škôlkou a štvrtáci so školou. Vysvedčenia sú rozdané a všetci si môžeme užiť prázdniny. Chceme sa poďakovať maminkám, ktoré upiekli deťom prekrásne rozlúčkové torty a všetkým rodičom, ktorí s nami počas roka spolupracovali. Pozrite si fotočky a užite si so svojimi ratolesťami krásne leto.

• URBÁR DEŤOM

• Členovia výboru Pozemkového spoločenstva Stankovany, pripravili dňa 27.6. veľmi peknú športovo - vzdelávaciu akciu pre deti ZŠ. Nechýbala opekačka a tiež tombola. Deti a pedagógovia ďakujú za príjemne strávené popoludnie na obecnom ihrisku. Fotky z akcie si môžete pozrieť v našom fotoalbume.

• POĎAKOVANIE

• Vedenie ZŠ s MŠ a všetci zamestnanci ĎAKUJÚ prispievateľom 2% z dane do OZ STANKOVČEK. Všetky  finannčné prispevky budú použité pre skvalitnenie výchovy a vzdelávania detí.