• ZÁPIS PREDŠKOLÁKOV DO 1. ROČNÍKA

• PONDELOK 3. APRÍLA 2023 o 13.00 h.

Dňa 3. apríla 2023 o 13.00h. sa v ZŠ s MŠ Stankovany uskutoční zápis detí do 1. ročníka pre školský rok 2023/2024.

Zápis sa uskutoční na 1. poschodí v budove našej ZŠ. Dieťa si donesie papučky. Rodič prinesie rodný list dieťaťa a občiansky preukaz zákonného zástupcu. Ak sa dieťa zúčastnilo testovania školskej zrelosti, môžte zákonný zástupca priniesť aj výsledky z tohto testovania.

Dieťa sa môže zúčastniť zápisov na rôznych školách, ale zapísať sa môže len na jednu školu. Na dve školy sa môže zapísať dieťa, ktoré bolo rozhodnutím súdu zverené do striedavej starostlivosti rodičov. Túto skutočnosti je povinný rodič oznámiť na všetkých školách, na ktoré bolo dieťa prijaté.

Pred zápisom je potrebné vyplniť ELEKTRONICKÚ PRIHÁŠKU na stránke našej školy a zároveň je potrebné na zápise podpísať VYHLÁSENIE oboch zákonných zástupcov dieťaťa o pravdivosti údajov v prihláške. Ak sa zákonní zástupcovia dohodli, že prihlášku podpíše len jeden zákonný zástupca, riaditeľke školy doručia  písomné vzhlásenie o tejto skutočnosti.(VYHLÁSENIE vyžiadať v riaditeľni školy a doniesť v deň zápisu podpísané druhým rodičom.)

Ak rodič nemá možnosť prihlášku podať elektronicky, je možné prihlášku vyplniť aj v papierovej forme priamo v škole.

Zapísané môže byť dieťa, ktoré k 31.8.2023 dovŕši vek 6 rokov a dosiahne školskú spôsobilosť.

Školskú spôsobilosť posudzuje u detí pred zápisom príslušné zariadenie poradenstva a prevencie, no nie je povinné.

Na základné vzdelávanie môže byť výnimočne prijaté aj dieťa, ktoré ku 31.8.2023 nedovŕši vek 6 rokov, ale rodič je povinný predložiť riaditeľovi školy súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenia všeobecného lekára apre deti a dorast.

Tešíme sa na Vás                               Kolektív ZŠ s MŠ Stankovany

• VYBAVENIE PC UČEBNE

•

Vážení návštevníci našej Web stránky. Za pomoci obce sme sa zapojili do projektu " Vybavenie počítačovej učebne ". Kliknutím na odkaz si môžete pozrieť podrobnosti týkajúce sa projektu: jeho názov, cieľ, finančné zabezpečenie projektu a garanti projektu. Ďakujeme obci za spoluprácu.

• OBEDY PRE DÔCHODCOV

• STRAVOVANIE PRE DÔCHODCOV

S prianím v zdraví strávených dní Vám chceme ponúknuť možnosť stravovať sa v školskej jedálni v Stankovanoch. Strava je jednou z najväčších položiek výdavkov v domácnosti, čo sa týka nákupu potravín ale aj spotreby energií. Ponúkame Vám alternatívu ako sa stravovať chutne, pestro a hlavne hospodárne.

Naša  strava zabezpečuje vďaka prísnym kontrolám správny prísun vitamínov, minerálov a energeticky vyváženú hodnotu ostatných prvkov s nízkym obsahom soli, ktorá je  vhodná hlavne pre ľudí v staršom veku. Jedná sa o stravovanie najmä ľudí na dôchodku, alebo aj nie.  Cena obeda je 4,69€. Podmienkou je mať 2 obedáre na výmenu. Cena obedára je cca 5€ (obedáre Vám môžeme na požiadanie zaobstarať). Po dohode s OÚ Stankovany sa obedy budú rozvážať priamo k Vám. Kontakt: 0907475340