• Školský poriadok 2023/2024

Na stránku školy v sekcii o škole bol nahratý reevidovaný Školský poriadok 2023/2024

• Ospravedlnenie žiaka, alebo dieťaťa

OZNAM

1.9.2023 boli zrušené rozhodnutia ministrov školstva č. 2022/19036:1-A1810,č.2023/6343:1-A1810, ktoré okrem iného upravovali ospravedlnenie neprítomnosti žiaka základnej školy a dieťaťa predškoláka materskej  školy. Rozhodnutie č.2023/13765:1A1810 upresňuje zrušenie takto:

Zrušenie rozhodnutia znamená, najmä že:

- nebude sa vyžadovať predkladanie vyhlásenia o bezpríznakovosti,

- riaditeľ školy môže poskytnúť voľno len v rozsahu upravenom v zákone

- ospravedlnenie neprítomnosti dieťaťa alebo žiaka môže byť len v rozsahu upravenom v zákone, pričom od 1. 9.2023  dochádza v zákone k zmene právnej úpravy.

Jedná sa o zákon č.245/2008 §144 odsek 10, podľa ktorého má riaditeľ právo vyžadovať od rodiča potvrdenie o chorobe dieťaťa alebo žiaka, ktoré poskytne rodičovi lekár.

Triedny učiteľ ospravedlňuje vymeškané hodiny dieťaťa alebo žiaka na základe písomného ospravedlnenia od rodiča. Lekár poskytuje potvrdenie o chorobe.

Keďže sa množia prípady, kedy nie je zrejmé, či je dieťa choré, alebo nie, pristupujeme ku doplneniu školského poriadku, v ktorom bude v právomoci riaditeľa ZŠ s MŠ Stankovany požiadať rodiča o poskytnutie  lekárskeho potvrdenia o chorobe dieťaťa alebo žiaka.

Vedenie ZŠ s MŠ Stankovany

• Vlkolínsky betlehem

• Podporme projekt

V našej obci žijú ľudia, ktorí svojou prácou reprezentujú našu oblasť. Málo kto však o nich vie, preto ak chceme, aby sa naša obec dostala do povedomia verejnosti, musíme začať o nich hovoriť. Takým je aj náš spoluobčan pán Rastislav Sabucha. Človek veľmi skromný, ale duchom veľmi bohatý. Všetci vieme, že vytvára krásne drevorezby. Jeho najnovším dielom je Vlkolínsky betlehem, hoci nie je ešte vo finálnej fáze. Vlkolínec patrí do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Môžeme byť hrdý na to, že na obnove tejto starej kultúrnej pamiatky sa podieľa človek, ktorý je súčasťou našej obce. Obracajme pozornosť na našich šikovných spoluobčanov, ktorí prispievajú k prosperite a zviditeľneniu obce Stankovany. Toto je jeden z nich. Rastislav Sabucha.

Bližšie sa o projekte dozviete prostredníctvom odkazu:

alebo prostrdníctvom

Ďakujem všetkým, ktorí podporia toto dielo.

Spracovala: Mgr. Eliška Huntatová