KRITÉRIÁ PRIJÍMANIA DETÍ DO MŠ

Dieťa sa do materskej školy prijíma v zmysle zákona č. 245/2008 Z .z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon), na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie podpísanej oboma zákonnými zástupcami dieťaťa spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa.
        Zákonný zástupca dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami predloží spolu s prihláškou a potvrdením o zdravotnom stave dieťaťa aj odporučenie pediatra prijať dieťa do bežnej materskej školy.
        K žiadosti priloží aj  vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

V závislosti od kapacitných možností materskej školy, riaditeľka ZŠ s MŠ v rámci procesu prijímania dieťaťa do materskej školy vydá rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa do materskej školy najneskôr do 30. júna 2024. V prípade prijímania v priebehu školského roka do 30 dní odo dňa podania prihlášky.

Na predprimárne vzdelávanie v materských školách sa prijíma dieťa od troch do šiestich rokov.

Na predprimárne vzdelávanie v materskej škole SA PREDNOSTNE PRIJÍMAJÚ:

•  deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné a následne

deti, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie, t. j. deti ktoré dovŕšia 4 roky do 31. augusta príslušného kalendárneho roka.

Po prijatí všetkých detí, ktoré sa do materskej školy prijímajú prednostne, budú na základe žiadosti zák. zástupcu do naplnenia kapacity materskej školy PRIJATÉ OSTATNÉ DETI PODĽA NASLEDOVNÝCH KRITÉRIÍ:

Ostatné deti v závislosti od voľnej kapacity, podľa veku:

•Deti, ktoré dovŕšia vek 3 roky

• V prípade kapacitných možností aj deti od 2 rokov, ktoré majú osvojené základné hygienické návyky a sebaobslužné zručnosti pri obliekaní a stravovaní. (t. j. dieťa, ktoré nemá plienky, cumlík, samostatne sa naje lyžicou, napije sa z pohára, používa WC, umyje si ruky, oblečie základné časti odevu)

Deti sa do materskej školy prijímajú k 01.09. príslušného roka a to v mesiaci máj alebo v priebehu školského roka, pokiaľ je voľná kapacita predškolského zariadenia.

Prihláška na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie je k dispozícii na webovej stránke a na riaditeľstve materskej školy.

V Stankovanoch, dňa 08.04.2024

Mgr. Eliška Huntatová                                               JUDr. Vladimír Urban, PhD.

riaditeľka ZŠ s MŠ Stankovany                                           starosta obce Stankovany