• POZVÁNKA

• Vážení rodičia. Dňa 21.6. 2017 o 16.00 hod. sa v zasadačke OÚ uskutoční stretnutie rodičov a pedagógov ZŠ a MŠ. Vaša účasť je z dôvodu objektívnej a korektnej komunikácie dôležitá. Srdečne Vás pozývame a veríme, že si nájdete čas a prídete.

• AKTUALITY

• Koniec šk. roka je vždy spojený so školskými výletmi. Tento rok si výlet užili aj deti z MŠ a pošantili si v HOPILANDE v Ružomberku. Žiaci ZŠ mohli obdivovať mesto TRENĆÍN a kus histórie na TRENČIANSKOM HRADE. V rámci turistického krúžku deti zdolali ŠÍP, KOPU a spoznali dedinku UNESCO - VLKOLÍNEC. Všetko si môžete pozrieť v našom fotoalbume.

• GRATULUJEME

• Naša Lucia Okálová sa  v celoštátnej výtvarnej súťaži ŠKOLA Z MARSU umiestnila na krásnom 13. mieste. Súťaž vyhlásila EMMA produkcion - Barandovské ateliery PRAHA. Ocenenie  z Prahy k nám dorazilo v piatok. Ale to nie je všetko. Lucia získala 2. miesto v regionálnej súťaži STROM, ktorej vyhlasovateľom bola ZŠ s MŠ Ľubochňa a LESY SLOVENSKEJ REPUBLIKY. Zdá sa, že sa v našej škole zrodil výtvarný talent. Všetci Lucke GRATULUJEME. Fotky z vyhodnotenia súťaže si môžete pozrieť v našom fotoalbume.

• Pozvánka ZŠ na turistiku

• V nedeľu, 28.5.2017 organizujeme turistickú vychádzku na Kopu. Zraz účastníkov je o 8.30 hod. pred kostolom. Strava:vlastná. Oblečenie:pohodlné, v prípade dažďa - pršiplášť. Návrat: do 15.00 hod.

• POZVÁNKA

• Milé mamičky. Onedlho budete mať svoj veľký sviatok. Deti si pre vás pripravili darček a pozývajú vás spolu so svojimi p. učiteľkami 7.5.2017 o 15:00 do KD. TEŠÍME SA NA VÁS.

• Pozvánka na turistiku

• V nedeľu 30.4.2017 organizujeme tur. vychádzku na Šíp. Zraz je o  8.30 - 9:00 hod. pred školou. Strava: vlastná + čaj. Oblečenie: pohodlné športové topánky, vhodné oblečenie, v prípade prehánok – plášť do dažďa. Predpokladaný návrat: do 15.00 hod. Záujemci sa môžu prihlásiť u p. riaditeľky ZŠ - vedúcej turistického krúžku ZŠ.

• OZNAM PRE RODIČOV DETÍ MŠ

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Stankovany oznamuje rodičom detí MŠ, že na základe chorobnosti detí a odporúčania REGIONÁLNEHO ÚRADU VZ bude prevádzka MŠ prerušená v dňoch od 10.04. - 13.04.2017. Prevádzka MŠ bude pokračovať od 19.04.2017.

• RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ pozýva všetkých rodičov detí ZŠ aj MŠ na spoločné RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE, ktoré sa bude konať v budove školy dňa 4.4. 2017 o 16:00h. Po oficiálnej časti, bude RZ pokračovať individuálnymi konzultáciami s rodičmi.

• Číta celá obec, škola, rodina.

• Marec je mesiacom knihy. Celý týždeň šušťali v  školičke aj v škôločke ich stránky. Veľa, veľa sa ich prečítalo. Nečítali, ale iba deti. Pridali sa k nim p. učiteľky, p. kuchárka, p. školníčka, p. úradníčky, p. knihovníčka, starí rodičia a samozrejme prišiel medzi nás p. starosta. Všetkým čitateľom ďakujeme za pekný zážitok. Všetko o tejto milej akcii si prečítate v ďalšom čísle školského časopisu.

• Modrá školička

• 22.3. je Svetovým dňom vody. Deťúrence aj dospeláci prišli do školičky oblečení v modrom. Celý deň boli pre deti v ZŠ aj MŠ pripravené záujmové aj vzdelávacie aktivity o vode a jej ochrane. Deti sa zabavili, ale hlavne veľa naučili. Podrobnejšie v budúcom čísle nášho časopisu.

• Oznámenie o prerušení prevádzky MŠ

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Stankovanoch oznamuje rodičom, že v dňoch od 28. 2.  do 3.3.2017 bude prerušená prevádzka MŠ z dôvodu nízkeho počtu detí počas jarných prázdnin. Činnosť MŠ bude obnovená v pondelok 6. 3. 2017.

• OZNAMY PRE RODIČOV

• Venujte nám 2% z dane

Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces v našej ZŠ s MŠ darovaním 2% z dane. Vyplnené tlačivo môžete odovzdať triednym učiteľom, resp. riaditeľke školy. Termín odovzdania: 31.3.2017.

POZVÁNKA NA  KARNEVAL

Dňa 24.2.2017 sa uskutoční v telocvični ZŠ s MŠ karneval.

o 9.30 h  pre deti MŠ

o 13.30 h pre žiakov ZŠ.

Všetci ste srdečne vítaní!

JARNÉ PRÁZDNINY

27.2. – 3. 3. 2017

Začiatok vyučovania 6.3.2017.

PRE RODIČOV BUDÚCICH PRVÁKOV

V marci (termín upresníme) je naplánovaný Deň otvorených dverí pre rodičov budúcich prvákov. Rodičia si môžu pozrieť prácu žiakov a pedagógov na vyučovacích hodinách.

Zápis detí do 1. roč. sa uskutoční 24. apríla 2017 o 13. h.

• Z prevádzkových a ekonomických dôvodov nebude ZŠ a MŠ počas polročných prázdnin  3.2.2017 v prevádzke. Začiatok vyučovania a prevádzky MŠ bude 6.2.2017.

• OZNAM PRE RODIČOV

• V pondelok 16.01.2017 sa v budove školy uskutoční rodičovské združenie - konzultácie v čase od 14.00 - 16.00h.

• Školský časopis

• ZŠ s MŠ uverejnila druhé číslo školského časopisu NAŠA ŠKOLIČKA - ZIMA. Časopis si nájdete v ľavom menu v priečinku Základná škola. Príjemné čítanie.