• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

• Termín konania zápisu: 11. apríl 2022 14.00-17.00h. v miestnej základnej škole.

ZŠ s MŠ Stankovany oznamuje rodičom  a širokej verejnosti, že zápis detí do 1. ročníka pre školský rok 2022/2023 sa bude konať 11. apríla 2022 (pondelok) od 14.00 do 17.00 hod v budove ZŠ Stankovany na 1. poschodí.

Zápisu sa môže zúčastniť dieťa, ktoré do 31.augusta 2022 dovŕšilo 6 rokov veku. Dieťa môžete zapísať len do jednej školy.

Nezabúdajte, že pre dieťa je zápis v škole emočne silnou situáciou. Preto je dôležité na zápis ho pripraviť a najmä pozitívne motivovať.

Ak Vaše dieťa nie dostatočne zrelé na výkon školskej dochádzky, môžete požiadať o odklad. Súčasťou žiadosti musí byť odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast a príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

Ak sa rozhodnete zapísať svoje dieťa do našej školy, môžete vyplniť prihlášku, ktorú nájdete na stránke školy.

Na zápis je potrebné doniesť rodný list dieťaťa a prezuvky.

Čo poskytujeme budúcim žiakom:

• vzdelanie prostredníctvom kvalitných kvalifikovaných pedagogických zamestnancov,
            • záujmové krúžky anglický jazyk a športový krúžok,
            • čítanie vyučujeme metódou SFUMATO – splývavé čítanie, pri ktorom sa minimalizuje výskyt dyslexie a následne dysgrafie,
            • matematiku vyučujeme metódou profesora Hejného,
            • spájame teóriu s praxou,
            • učíme deti samostatnosti,
            • zameriavame sa na rozvoj logického myslenia, čo ovplyvňuje riešenia všetkých životných situácií,
            • po vyučovaní sa postaráme o deti v ŠKD.

V škole počas školského roka organizujeme zaujímavé a zábavné podujatia:

• tematické, kultúrne programy,
            • besedy so zaujímavými ľuďmi,
            • turistické vychádzky,
            • enviromentálne akcie,
            • pripomienky významných udalostí,
            • pasovačku prvákov,
            • recitačné súťaže,
            • matematické súťaže,
            • spolupracujeme s MŠ a všetkými miestnymi organizáciami,
            • karneval, divadelné predstavenie, návšteva planetária, či obecnej knižnice,
            • plavecký výcvik.

Veríme, že si vyberiete  našu školu a tak zvýšite možnosti vyučovania žiakov v samostatných ročníkoch. ĎAKUJEME!