• OZNAM PRE RODIČOV DETÍ MŠ

na základe Všeobecného záväzného nariadenia Obce Stankovany č. 1/2021 o určení výšky príspevku od zákonného zástupcu dieťaťa/žiaka a dospelých na čiastočnú úhradu výdavkov v škole a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti obce Stankovany, ktoré nadobúda účinnosť od 01.11.2021, sa upravuje výška mesačného príspevku za pobyt dieťaťa v materskej škole na 11 €.
            VZN Obce Stankovany č.1/2021 je zverejnené na webovom sídle obce Stankovany od 15.10.2021 do 30.10.2021.

• OZNAM PRE RODIČOV DETÍ MŠ

u rodičov jedného z detí MŠ sa potvrdila pozitivita na ochorenie Covid-19, dieťa zostáva v karanténe. Materská škola je naďalej v prevádzke, nakoľko dieťa pozitívne nie je.

Prosíme rodičov, aby boli obozretnejší a pozorne sledovali prípadné zmeny zdravotného stavu svojich detí.

Za pochopenie ďakujeme.

• OZNAM PRE RODIČOV DETÍ MŠ

na webovej stránke ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR bol k 15.10.2021 aktualizovaný dokument ŠKOLSKÝ SEMAFÓR, z dôvodu vydania nového rozhodnutia ministra, ktorým sa upravuje lehota ospravedlnenia neprítomnosti dieťaťa materskej školy.

Rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť dieťa s povinným predprimárnym vzdelávaním na 7 po sebe idúcich vyučovacích dní(víkendy a sviatky sa nepočítajú) aj z dôvodu ochorenia. Pri absencii viac ako 7(dieťa s PPV) po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu ochorenia musí predložiť „Potvrdenie od lekára“ od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý má vedomosť o prebiehajúcom ochorení (bez obmedzenia počtu ospravedlnení počas školského roka). Rodičia detí, s nepovinným predprimárnym vzdelávaním, „Potvrdenie od lekára“ nepredkladajú.

• OZNAM PRE RODIČOV DETÍ MŠ

zisťovanie školskej zrelosti u predškolákov v MŠ, ktoré vykonajú odborníčky z NOSKO centra, prebehne 08.02.2022 o 8:30 h. (termín ešte pripomenieme). Ak je vaše dieťa klientom inej súkromnej poradne informujte nás prosím o tejto skutočnosti.

Chceme dať do pozornosti možnosť odborného vyšetrenia aj mladších detí (od 3 rokov). Jedná sa o posúdenie kognitívnej, rečovej a motorickej oblasti dieťaťa, ktoré umožní podchytiť prípadné oslabenie v niektorej z oblastí skôr ako v predškolskej triede.
            V prípade, že máte záujem o využitie tejto služby, nahláste záujem učiteľke Bc. Kataríne Veselej najneskôr do 15.10.2021.

• OZNAM PRE RODIČOV DETÍ MŠ

od dnešného dňa je možné zapísať dieťa do MŠ počas jesenných prázdnin (28. - 29. 10. 2021).
            V prípade záujmu, je potrebné dieťa zapísať najneskôr do 20.10.2021.
            Tlačivo na zapísanie je k dispozícii na dverách triedy MŠ.