• Kritériá prijímania detí do MŠ

• Prijímanie do materskej školy upravuje § 59 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

1. Na predprimárne vzdelávanie v materských školách sa prijíma dieťa od troch do šiestich rokov.

2. Na predprimárne vzdelávanie do našej materskej školy prijímame aj deti mladšie ako tri roky, ak to umožňuje kapacita materskej školy.  Deti, ktoré majú tri až šesť rokov sú uprednostnené na prijatie do materskej školy pred deťmi, ktoré majú menej ako tri roky.

3. Dieťa mladšie ako tri roky je prijaté na predprimárne vzdelávanie v našej materskej škole, ak to umožňuje kapacita materskej školy a len v prípade, ak spĺňa nasledujúce podmienky:

- Dieťa sa vie pýtať na toaletu, a teda nenosí hygienické plienky.

- Dieťa sa dokáže samostatne najesť.

4. Deti sa do materskej školy prijímajú k 01.09. príslušného roka a to v mesiaci máj  alebo v priebehu školského roka, pokiaľ je voľná kapacita predškolského zariadenia.

5. Prednostne sa prijímajú deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou a deti, ktoré dovŕšili piaty rok veku. V prípade, že počet žiadostí presiahne kapacitu maximálneho počtu detí, ktoré môžu navštevovať materskú školu, prijaté budú podľa kritérií:

- Dieťa, ktoré dosiahlo piaty rok života.

- Dieťa s odloženou školskou dochádzkou.

- Dieťa, ktorého rodičia sú zamestnaní alebo rodič je samo živiteľ.

- Dieťa štvorročné, resp. mladšie.

6. Prihláška na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie je k dispozícii na riaditeľstve materskej školy. Rodič vyplnenú prihlášku spolu s priloženým potvrdením  o zdravotnom stave dieťaťa od praktického lekára pre deti a dorast  odovzdá  na riaditeľstve školy.

7. Rodič zdravotne postihnutého dieťaťa predloží spolu s prihláškou a potvrdením o zdravotnom stave dieťaťa aj vyjadrenie pediatra o možnosti integrácie. K žiadosti priloží aj  vyjadrenie špeciálneho pedagóga a psychológa.

8. Písomné rozhodnutie o prijatí, resp. neprijatí dieťaťa do materskej školy k začiatku školského roku rodič dostane najneskôr do 31. mája príslušného roka. V prípade prijímania v priebehu školského roka do 30 dní odo dňa podania prihlášky.

V Stankovanoch dňa 3.2.2020

Mgr. Daniela Jarošová