Navigácia

ČO SA DIALO V ŠKOLIČKE?

TATRANSKÍ RYTIERI

Tatranskí rytieri je celoslovenský projekt, ktorý vedie deti k tvorbe a ochrane životného prostredia. Naša škola sa do tohto projektu zapojila a deťúrence už aktívne pracujú. V školičke máme vytvorenú edukačnú nástenku kde Eko hliadka zapisuje ako deti v škole triedia odpad, šetria energiou a vodou. Každý deň sledujeme počasie a zmeny v prírode a všetko zaznamenávame do kalendára prírody. Deti absolvovali monitoring životného prostredia našej obce a zbieraním odpadkov sa pričinili k tomu, aby tých odpadkov bolo menej. Taktiež sme sa zapojili do výtvarnej súťaže ku Sv. dňu vody.

TURISTICKÝ KRÚŽOK

VYSOKÉ TATRY - Hrebienok

    Druhý decembrový víkend patril opäť turistom. Rozhodli sme sa pre výlet do Vysokých Tatier.  Tatranské končiare nás privítali krásnym slnečným počasím a kopou snehu.  Cieľom našej túry bol Hrebienok, kde sme si pozreli ľadové kráľovstvo. Chrám s ľadovým oltárom a krásnymi ľadovými sochami nás všetkých očaril. Trochu sme sa pohrali v snehu, nadýchali čerstvého vzduchu a  unavení, vymrznutí, ale plní krásnych zážitkov sme sa až večer vrátili domov. Už teraz sa tešíme na ďalšiu vychádzku.

               

ČUTKOVO

V sobotu, 5.11.2016, sme   vybrali na turistickú vychádzku do Čutkovskej doliny.  Krásna jesenná príroda a zo stromov padajúce listy, nás sprevádzali na celej našej túre až k vodopádu.  Hoci  sa nás nezišlo veľa, asi ich odradilo chladnejšie jesenné počasie, zažili sme pekné víkendové dopoludnie.

ORAVSKÝ HRAD

Sobota 26.11.2016 opäť patrila milovníkom turistiky. Členovia turistického krúžku  sa vybrali na historicko-turistickú vychádzku na Oravský hrad. Cesta Oravkou ubiehala pomaly, ale okolitá príroda nám to vynahradila, bola očarujúca. Rieka Orava sa tiahla okolo celej železničnej trate. Po hodine cestovania sme prišli do Oravského Podzámku. Hrad bol pekný, prehliadka riadne náročná – museli sme prejsť 660 schodov a boli sme vo výške 600 m nad morom.  Len škoda, že sme, pre rekonštrukčné práce, nevideli všetky expozície. Aspoň máme dôvod sa sem ešte raz vrátiť.

OKTÓBER V NAŠEJ ŠKOLIČKE

Október bol  mesiac plný zaujímavých aktivít. Od 10.10. do 14.10. prebiehal na škole celoslovenský projekt HOVORME O JEDLE, ktorého súčasťou boli tvorivé, výtvarné aktivity, výstavka ovocia a zeleniny, výroba ovocných a zeleninových mís, kuchtenie s pani kuchárkou - zeleninová pomazánka a banánové mliečko pre našich škôlkárov a pohybové aktivity. Na vyhodnotenie súťažného projektu netrpezlivo čakáme.

12.10. sa naši tretiaci a štvrtáci popasovali s dopravnými predpismi, jazdou na bicykloch a trojkolkách pod vedením pána policajta, na dopravnom ihrisku v Ružomberku. Naučili sa, ako sa majú bezpečne správať a chrániť tak svoje zdravie a život, ale aj život iných účastníkov cestnej premávky.

13.10. zahrala pani vychovávateľka všetkým deťom MŠ a ZŠ divadielko o Filipkovi a Zúbkobabke. Hlavnou témou divadielka bolo zdravie, konzumácia ovocia a zeleniny, starostlivosť o zúbky a športovanie, ako súčasť nášho života. Filipkovi, ktorého stále boleli zúbky a bruško, pomáhali zvieratká z rozprávok a naše deti, naučiť sa starať o svoje zdravie. Deti si aj zaspievali a zacvičili.

16.10. Bol veľkým a slávnostným dňom našich starých rodičov. Deťúrence potešili svojich starkých veselým programom s pesničkami, básničkami a tančekmi. Zlatým klincom programu bolo tanečné vystúpenie školákov na známy hit 80-tych rokov skupiny ABBA.

25.10. prišli do našej školičky členovia HORSKEJ SLUŽBY, aby deti poučili o bezpečnom pohybe v horách. Deti spoznali túto náročnú prácu, mohli manipulovať s rôznymi pomôckami pri horolezeckej a záchranárskej činnosti a dokonca si skúsili ak zlaňovanie. 

Posledný októbrový týžden prebiehal na škole zber papiera. Veru sa ho nazbieralo neúrekom. Altánok pred školou ide prasknúť. rodičia sa naozaj snažili. Víťaza súťaže sa dzvieme po prázdninách.

27.10. sa žiaci ZŠ s pani riaditeľkou a vychovávateľkou vybrali vláčikom do Žiliny, aby mohli zažiť krásny umelecký zážitok z divadelného predstavenia Peter Pan. Bábkové divadlo sa všetkým naozaj páčilo a zanechalo vo všetkých hlboký umelecký dojem. Zážitkom však bola aj návšteva Žiliny a cesta vláčikom.

Divadielkom sa však ešte nič nekončilo. Práve naopak. Deti ovešané spacákmi, karimatkami, taškami prišli večer o 18:00 do školy, aby tam strávili noc. A bola vám to naozaj parádna zábava. Po vybalení a prichystaní nocľahu, vybrali sa deti spolu s p.riaditeľkou a vychovávateľkou na obecné ihrisko. Bolo vidieť len blikajúce baterky. Na ihrisku sa však poriadne rozsvietilo a do nebíčka sme vypustili päť velíkánskych lampiónov. Spomenuli sme si na svojich blízkych zosnulých, ale aj sme si popriali veľa, veľa krásnych chvíľ do budúcnosti. Po návrate z ihriska deti s pomocou bateriek hľadali všetky zvieratká z divadielka o Filipkovi, schované v tme, v tráve, na stromoch. Každé jedno zvieratko z rozprávky skrývalo pre deti úlohu. Deti všetky úlohy hravo zvládli, zabavili sa a zatancovali. Dokonca sami zahrali divadielko.Večera o ktorú sa postarali naše maminky (jedlo na týždeň), bola naozaj výdatná. Kým však deti zaspinkali, bolo treba ešte pár rozprávočiek, čajíček,veľa vľúdnych a milých slov. Ráno si rodičia prišli po svoje ratolesti, ktoré sa už tešili na jesenné prázdniny.

SEPTEMBER V ŠKOLIČKE

Prvý mesiac šk. roka je za nami. Čo všetko sa udialo v školičke? Do vyučovania pribudli nové predmety - REGIONÁLNE DEJINY, SPOLOČENSKÁ VÝCHOVA a ČITATEĽSKÁ GRAMOTNOSŤ. Do vyučovacieho procesu v 1. a 2. ročníku boli začlenené nové alternatívne metódy vyučovania. Deťúrence sa rozlúčili s letom mnohými športovými aktivitami, súťažami a tvorivosťou vonku. Zaujímavými aktivitami sme si pripomenuli Medz. deň MIERU, Sv. deň bez áut, Sv. deň srdca a Sv. deň zvierat. Zapojili sme sa do projektu MINISTERSTVA DOPRAVY - Do školy na bicykli. Všetko dokumentujú fotočky v našom fotoalbume.

 

ZAČIATOK ŠKOLSKÉHO ROKA

Nový školský rok začal síce pochmúrnym počasím, ale náladu a slávnostnú atmosféru to nikomu nepokazilo. Telocvičňa školy sa zaplnila rodičmi, pedagógmi, samozrejme nechýbal pán starosta a očká detí horeli nedočkavosťou. Príhovor z úst pána starostu a novej pani riaditeľky akoby otvorili novú etapu fungovania ZŠ s MŠ. Nové vedenie, nové vízie a predstavy spolupráce, veľké plány všetkých zamestnancov, veľké očakávania rodičov a detí, pridali prvým chvíľam šk. roku ešte slávnostnejšiu atmosféru. Najzvedavejší však boli naši prváčikovia, ktorých pán starosta, pani riaditeľka a triedna učiteľka pasovali za žiakov školy.  Prváci ovešaní šerpami ešte  zapózovali pred fotoaparátom a ponáhľali sa do triedy, kde sa už naozaj presvedčili, že ich čakajú skutočné školácke povinnosti. Poprajme si všetci veľa šťastia a úspešný celý šk. rok.

Novinky

Kontakt

  • Základná škola s materskou školou Stankovany
    Stankovany 330
    034 92
  • 044/4376290

Fotogaléria